/zdjecie/male/56/1XpWRU0VPw4ZLE4
Wkrótce wokół hali na Podpromiu powstaną nowe inwestycje, a pojemność samej hali zostanie zwiększona o ponad 2 tys. miejsc dla kibiców. W momencie, gdy na hali organizowane jest jakieś wydarzenie, w promieniu pół kilometra nie ma możliwości zaparkowania. Miasto szykuje się do rozbudowy hali Podpromie, obok powstaje kompleks wieżowców na Olszynkach, w bliskiej okolicy hali Podpromie planowane są też: hotel i blok wielorodzinny. W związku z tym wystąpiłem do prezydenta z prośbą o rozważenie budowy parkingu wielopoziomowego. O naszej propozycji zwiększenia liczby miejsc parkingowych i budowy parkingu wielopoziomowego w Rzeszowie można przeczytać w "Gazecie Wyborczej": "Wielopoziomowy parking przy hali na Podpromiu? Miasto rozważa taką inwestycję" czy w "Super Nowościach": "Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie".
/zdjecie/male/57/1TbE4xXVlRAMplI
We wrześniu przypomnieliśmy Prezydentowi o potrzebie remontu parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie podczas akcji "Chcemy remontu Ogrodu Miejskiego im. Solidarności w Rzeszowie". Od wielu miesięcy park niszczeje, a mieszkańcy nie mogą się doczekać długo oczekiwanego i obiecanego remontu. O remoncie Ogrodu Miejskiego im. Solidarności mówi się już od co najmniej 7 lat. Ostatnio ten projekt został wpisany do programu „Polska – Białoruś – Ukraina” i byłaby szansa, żeby remont parku przy ul. Dąbrowskiego był sfinansowany wspólnie z projektem parków z ukraińskim miastem Kołomyja. Być może do końca roku będą te pieniądze. Jeżeli nie, to wieki nie będziemy na nie czekać...
/zdjecie/male/16/NdtGY1rvQrPHNB4
9 grudnia w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji (ONZ)  rzeszowskie koło Stowarzyszenia Młodzi Demokraci razem z Centrum Inicjatyw Społecznych zorganizowało happening na rzeszowskim rynku pod hasłem   „ Potępiam Łapówkarzy ” – ukazujący problem korupcji w Polsce.Rozdawaliśmy ulotki dotyczące korupcji oraz naklejki a także dokonaliśmy symbolicznego spalenia „łapówek ”.Kampania miała zwrócić uwagę społeczeństwa na skalę problemu, jaki w naszym kraju stanowi korupcja: przekupywanie, wymuszanie i dawanie łapówek, wykorzystywanie stanowisk do nieuczciwego bogacenia się, fałszowanie wyników przetargów publicznych itd. Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że oprócz zwyrodnienia społeczeństwa, skutkiem przymykania oczu na korupcję jest osłabienie konkurencyjności całej gospodarki, m.in. poprzez odstraszanie zagranicznych inwestorów nietolerujących podobnych mało cywilizowanych praktyk. Wielu specjalistów widzi związki poziomu korupcji z wysokością bezrobocia czy wielkością Produktu Krajowego Brutto. Jeżeli każdy z nas będzie traktował łapówkarstwo, ale również nepotyzm, serwilizm i kolesiostwo tak jak każdą inną patologię, korupcja ma szansę zniknąć z naszego kraju.Organizowałem i koordynowałem działania przy tej akcji. 
1 2 3 4 5