/zdjecie/male/11/gAtCbxXKvMUF8Z1
Konferencja WSIiZ - “Młodzi o problemach szkolnictwa wyższego w Polsce – Uczelnie 2.0" - to seminarium organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Całość została  podzielona była na 4 panele dyskusyjne w których udział brali młodzi naukowcy, studenci, młodzi przedsiębiorcy oraz młodzi politycy. Członkiem ostatniego panelu byłem ja. Zaprezentowałem wizję reformy szkolnictwa wyższego wypracowaną przez nasze Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" oraz Platformę Obywatelską.
/zdjecie/male/9/1TLr4BTmSqIBEVS
Dzień 4 października to Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Poruszeni ostatnimi przypadkami łamania praw zwierząt o których informowała lokalna prasa, a także mając na uwadze dobro naszych czworonogów w kole Młodzi Demokraci Rzeszów został zorganizowany happening pod hasłem „Kocham – nie biję. Zwierząt też.” W niedzielne przedpołudnie ruszyliśmy wspólnie z dziennikarzami, uzbrojeni w naklejki, cukierki oraz pokaźnych rozmiarów transparent, głównymi ulicami miasta zachęcając napotkanych ludzi do podpisania się pod naszym protestem. Reakcje spotkanych ludzi przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Nasza akcja spotkała się z bardzo miłym przyjęciem. Usłyszeliśmy wiele słów uznania i pochwał. Cel jaki sobie założyliśmy – zwrócenie uwagi na krzywdę tych, którzy sami z wiadomych względów nie mogą walczyć o swoje prawa został osiągnięty.
/zdjecie/male/6/GbDP276RURxsV0m
Dzień Flagi Rzeczpospolitej to święto ustanowione w Polsce z inicjatywy polska Platformy Obywatelskiej. W tym roku już po raz czwarty członkowie Platformy Obywatelskiej i trzeci raz działacze Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” uczcili 2 Maja. Tegoroczne obchody miały nie co inny charakter, bowiem przeszliśmy przez ulice naszego miasta ze STUMETROWĄ FLAGĄ. Tradycyjnie zaś rozdawaliśmy ulotki, biało-czerwone flagietki, a dla najmłodszych biało-czerwone krówki i białe oraz czerwone baloniki napełniane helem.
1 2 3 4 5