/zdjecie/male/3/0QtWVmmPGLaSeIY
Dzień Solidarności z Białorusią – 31 marca 2009 roku w 16 miastach w Polsce członkowie S”MD” przypomnieli, że na Białorusi wciąż są łamane prawa człowieka – w tym do wolności słowa i zgromadzeń. W Rzeszowie zorganizowaliśmy wystawę fotografii w podziemiach ratusza. 
/zdjecie/male/2/I91gCw6jWa550NA
W dniach 12-13 grudnia 2009 z inicjatywy Zarządu Regionu Podkarpackiego maraton pisania listów Amnesty International rozszerzyliśmy na nasze lokalne koła. I tak listy w obronie praw człowieka były poza Rzeszowem pisane były w Przeworsku, Leżajsku, Stalowej Woli-Nisku, Krośnie. Pod listami w obronie osób prześladowanych, więźniów sumienia podpisali się m.in. lokalni samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych jak i podkarpaccy posłowie. Do akcji pisania listów przyłączyła się również poseł do PE Elżbieta Łukacijewska.W tym roku pisaliśmy w obronie osób prześladowanych na całym świecie: m.in. Wang Yonghanga z Chin – prawnika skazanego na karę siedmiu lat pozbawienia wolności w związku z reprezentowaniem osób praktykujących Falun Gong - więźnia sumienia, czy też sześciu Białorusinów skazanych na dwa lata ograniczenia wolności za uczestnictwo w pokojowej demonstracji w Mińsku.Napisaliśmy łącznie 1480 listów w obronie prześladowanych obrońców praw człowieka z całego świata, w Rzeszowie oddaliśmy 622 listy. Liczymy że w przyszłym roku napiszemy jeszcze więcej listów oraz że tegoroczna akcja przyniesie wymierny skutek i przyczyni się do poprawy losu osób w sprawie których piszemy. Moim zadaniem była koordynacja akcji w Rzeszowie, która to spotkała sie z dużym zainteresowaniem lokalnych polityków oraz lokalnych mediów.
/zdjecie/male/7/0CufWZ8khYGtpUH
W odpowiedzi na trudną sytuację ofiar wojny w Gruzji, jako Stowarzyszenie Młodzi Demokraci włączyliśmy się do zbiórki wszelkich darów rzeczowych w ramach akcji "Człowiek Człowiekowi" W sklepach sieci Jedynka pozostawione były kosze przy których wolontariusze zostawiali swoje dary. Łącznie zebraliśmy ok. tony darów które to przekazane zostały transportem Caritasu bezpośrednio dla potrzebującym ofiarom wojny. Z ramienia Młodych Demokratów kwestowałem i koordynowałem działania wolonatariuszy jak i zapewniałem codzienny przewóz zebranych danych do magazynu.
1 2 3 4 5